poniedziałek, 15 października 2012

Curaprox - mój sposób na zdrowie zębów
Witajcie

Dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o pielęgnacji jamy ustnej i zębów i to nie tylko swojej, ale także uwadze jaką poświęcam w nauce właściwej pielęgnacji zębów mojego syna. Tak się ciekawie złożyło, że kilka moich koleżanek zostało stomatologami, stąd mój syn od najmłodszych lat był poddawany dość profesjonalnym zabiegom prewencyjnym.

Jak na pewno większość z Was starałam się zawsze kupować bardzo dobre produkty do higieny jamy ustnej, nigdy nie oszczędzając i uważając, że nazwy znanych i reklamowanych wszędzie marek na pewno muszą być dobre. Jednak od kilku lat jestem już nieco bardziej świadoma jakości różnych produktów do higieny jamy ustnej, dzięki bardzo dobrej opiece stomatologicznej i możliwości robienia zakupów w gabinecie. Nie są to produkty tanie, ale jednak zupełnie inne niż te tradycyjne i dostępne wszędzie.Ostatnio udało mi się jednak poznać szwajcarską markę profesjonalnych produktów stomatologicznych CURAPROX. I o nich chcę Wam dzisiaj troszkę opowiedzieć, tym bardziej, że jest to marka bardzo dobra i dostępna w sprzedaży. Od przedstawicieli marki otrzymałam niebanalny zestaw produktów, w którym znalazły się: pasta do zębów Enzycal, szczoteczki klasyczne: Curaprox 5460 ultra soft, Curaprox ATA, szczoteczka jednopęczkowa Curaprox 1006 single, zestaw uchwytów (szczoteczek) międzyzębowych wraz z barwnie kalibrowaną sondą IAP oraz zestaw skrobaczek do języka. Jak widzicie zestaw profesjonalny, a do tego niezwykle bogaty i ciekawy, zawierający produkty mniej popularne, a jakże ważne w codziennej profilaktyce. Szczoteczki klasyczne CURAPROX


Szczoteczki charakteryzują się bardzo ładnym wyglądem, niezwykłą miękkością oraz ciekawym profilowaniem. Dzięki temu pielęgnacja jest delikatna, a zarazem bardzo dokładna i precyzyjna. Dla mojego syna model Curaprox 5460 ultra soft to szczoteczka idealna, która nie rani, a czyści perfekcyjnie i dokładnie. To taka szczoteczka, która sprawia przyjemność użytkowania.
O modelu 5460 producent, mówi tak:
Innowacja w dziedzinie atraumatycznych szczoteczek do zębów! Na główce tej szczotki umieszczono ponad 5460 ultracienkich (0,1 mm), ciasno stłoczonych włosków. Wyjątkowo delikatne włókna wykonane z tworzywa CUREN docierają do każdego miejsca wokół zęba i dziąsła, nie wycierając przy tym szyjki zęba.
Doskonale czyści powierzchnię zęba, masuje dziąsła nie powodując krwawień - idealna do czyszczenia zębów metodą Bass.
Włosie Curen nie robi się sztywne pod wpływem wilgoci, dzięki czemu zachowuje swą naturalną delikatność i miękkość. Szczoteczka bardzo miękka, dzięki dużej ilości włosków na główce doskonale i  gruntownie usuwa płytkę nazębną. Idealna dla osób ceniących delikatność w  pielęgnacji zębów i dziąseł.Szczoteczkę Curaprox ATA testowałam sama, ze względu na fakt, że jest troszkę mniejsza i idealnie nadaje się do moich potrzeb i problemów. Ma bardzo charakterystyczny kształt i jest niezwykle miękka. Czyści bardzo dokładnie i nie podrażnia dziąseł, które u mnie są bardzo nadwrażliwe i często mam z nimi problem.
O produkcie producent opowiada:
Szczoteczka ATA zaprojektowana specjalnie dla Pacjentów z uszkodzeniami powstałymi podczas szczotkowana. Szczoteczka ATA leczy i zapobiega podrażnieniom jamy ustnej powstałym podczas czyszczenia zębów. Często podczas czyszczenia zębów naciskamy zbyt mocno na uchwyt szczoteczki. To prowadzi do poważnych uszkodzeń powierzchni zęba.
Unikalna konstrukcja szczoteczki ATA chroni dziąsła i zapobiega mechanicznym uszkodzeniom zębów. Dzięki okrągłemu kształtowi uchwytu nie ma możliwości wywieranie dużego nacisku na czyszczone powierzchnie. ATA jest idealną szczoteczką, która chroni zęby oraz zapobiega ich uszkodzeniom. Polecana do stosowania przy stanach zapalnych oraz odsłoniętych szyjkach zębowych. Opracowana przez Specjalistów Stomatologicznych z Uniwersytetu w Bern. Posiada specjalnie zaprojektowany kształt główki w kształcie odwróconej kropli.
Szczoteczka 5460 ultra soft:
Szczoteczka ATA:Szczoteczka jednowiązkowa CS 1006


Szczoteczka jednowiązkowa była dla nas ciekawym odkryciem, które na tyle mnie zaciekawiło, że zaczęłam ją stosować początkowo z czystej ciekawości, a następnie dla przyjemności jej używania i świetnych efektów. Przeznaczeniem szczoteczki jest oczyszczanie okolicy przyszyjkowej zębów, po czyszczeniu klasycznym. Dzięki temu dokładniej i bardziej precyzyjnie doczyszczamy okolice trudniej dostępne, a efekt możemy zauważyć już po pierwszym jej użyciu. Szczoteczka jest mięciutka, ale doskonale czyści i nie podrażnia dziąseł, zapewnia komfort użytkowania, a jednocześnie w sposób zdecydowanie bardziej profesjonalny zapewnia nam higienę zębów i ich dokładne oczyszczenie.Od producenta:
CS 1006 Szczoteczka jednopęczkowa, doskonała do czyszczenia przyszyjkowego.
Mała ale doskonała! CS 1006 Single czyści delikatnie i gruntownie okolicę przyszyjkową i trudnodostępne powierzchnie za trzonowcami. Codzienne używanie CS 1006 Single połączone z używaniem szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych CPS Prime gwarantuje perfekcyjną higienę jamy ustnej! Płytka bakteryjna i choroby przyzębia nie mają szans! Proponujemy zrobienie próby językiem. Po czyszczeniu zęby są naprawdę czyste. Język natychmiast to wyczuje.
 
CS Single nadaje się szczególnie do czyszczenia:
- implantów
- przestrzeni za ostatnimi trzonowcami
- pojedynczo stojących zębów
- stałych aparatów ortodontycznych


CS 1006 single to szczoteczka jednopęczkowa o długości pęczka 6 mm. Łagodna i delikatna, idealna do czyszczenia pojedynczych zębów, bruzd zębowych oraz okolicy przyszyjkowej. Wskazana do doczyszczania „zębów”  po umyciu ich szczoteczką klasyczną. Dzięki zaokrąglonemu kształtowi CS 1006 single dopasowuje się bez nacisku do kształtu szyjki zębowej czyszcząc delikatnie i efektywnie.

Szczoteczki międzyzębowe


Szczoteczki profesjonalne międzyzębowe to zestaw 5 szczoteczek, których wielkość dobiera się przy użyciu sondy Curaprox IAP Prime. Ich stosowanie wymaga nico większej uwagi i precyzji, jeśli jednak naszym celem jest profesjonalna i staranna higiena jamy ustnej, na pewno docenić ten rodzaj szczoteczek wypada. Tak się składa, że taki zestaw w zupełności może wystarczyć dla dwóch osób, pod warunkiem, że odpowiednio dobierzemy ich szerokość.Od producenta:
Curaprox CPS 150 „prime” to zestaw wszystkich rozmiarów szczoteczek międzyzębowych Curaprox linii „prime” z prostymi uchwytami

Charakterystyka szczoteczek:
- bardzo cienki rdzeń o pojedynczej warstwie włosia,
- do czyszczenia  przestrzeni międzyzębowych > 0,6 mm i o rozstawie włosia aż do 5,0 mm.
- bardzo cienka metalowa spirala, wykonana z drutu chirurgicznego
- czyszczą delikatniej i skuteczniej od zwykłych szczoteczek międzyzębowych.
- szczoteczki są niezwykle sztywne i wytrzymałe
Mix zawiera 5 szczoteczek wraz z prostymi uchwytami w rozmiarach (w kolejności od najcieńszej):
- turkusowa: od 0,6 mm do 2,2 mm
- czerwona: od 0,7 mm do 2,5 mm
- różowa: od 0,8 mm do 3,2 mm
- żółta: od 0,9 mm do 4,0 mm
- zielona: od 1,1 mm do 5,0 mm
Dobrze dobrana szczoteczka wystarcza na ok. 7 - 10 dni użytkowania. W zestawie 5 sztuk szczoteczek wraz z prostymi uchwytami i skuwką, która może także pełnić rolę przedłużenia uchwytu.Curaprox IAP Prime sonda międzyzębowa umożliwiająca dobranie pacjentowi odpowiednich dla niego szczoteczek międzyzębowych. Kolor na sondzie odpowiada kolorowi/rozmiarowi szczoteczki międzyzębowej z serii „prime”. Sondę IAP możemy zamocować w każdym uchwycie UHS firmy Curaden. Sondę należy sterylizować do 134ºC .

Pasta do zębów Curaprox Enzycal


Jednym z najwspanialszych produktów okazała się jednak pasta do zębów o nazwie Enzycal, która pozbawiona jest SLS, a to już świadczy o jej bardzo dobrej jakości. Pasta ma bardzo delikatny smak dzięki czemu z przyjemnością mogą używać jej także starsze dzieci, które nie lubią tych mocnych, wręcz piekących past, które można znaleźć na rynku. Pasta bardzo ładnie czyści, a jednocześnie odświeża jamę ustną. Nie ma związków pieniących ani drobinek ścierających, co także jest jej ogromną zaletą. Dodatkowo jest bardzo łagodna i delikatna, nie podrażnia dziąseł ani błony śluzowej, nie mamy uczucia pieczenia czy mrowienia, a efekt czyszczący jest znakomity. Produkt ten stał się niewątpliwie moją ulubioną pastą, którą z ogromną przyjemnością chciałabym Wam polecić.Od producenta:
CURAPROX® Enzycal  to łagodna pasta do zębów przeciwko próchnicy z aktywną funkcją ochronną, na bazie enzymów, o delikatnym smaku. CURAPROX® Enzycal wzmacnia naturalny, zawarty w ślinie system ochronny. Enzymy i aktywny fluor pomagają chronić zęby przed próchnicą. W odróżnieniu od większości pasta do zębów Enzycal nie zawiera SLS. SLS jest tanim środkiem czystości, który występuje w produktach higienicznych, niekiedy w dużej koncentracji. SLS dostaje się do organizmu poprzez błonę śluzową jamy ustnej i może powodować podrażnienia.
W paście CURAPROX® Enzycal środek SLS został zastąpiony przez Steareth-30 (stearylethoxylate), który jest gwarancją czyszczenia zębów bez podrażnień błony śluzowej. Pacjenci stosujący kurację chlorheksydynową mogą bez żadnych obaw stosować pastę CURAPROX® Enzycal bez zawartości SLS.
Dzieci w wieku 6 lat i poniżej: Stosowanie pasty w ilości ziarnka grochu pod nadzorem dorosłych. W razie spożycia fluorków z innych źródeł, skonsultuj się z lekarzem lub stomatologiem.
Pojemność: 75 ml
Więcej: http://www.indent.pl/produkt_wybrany.php?id=79&kat=7


Skrobaczki do języka


Ostatnim produktem z zestawu są skrobaczki do języka. Jak zapewne wiecie, gdyż jest to temat ostatnio modny i popularny, język też należy oczyszczać, co ma znaczenie dla prawidłowej higieny jamy ustnej. Marka Curaprox oferuje nam dwie plastikowe skrobaczki do języka. Są one plastikowe, kolorowe i wygodne. Bardzo spodobały się mojemu synowi, który twierdzi, że ten etap „czyszczenia” jest najfajniejszy. A ja, jako mama świadoma, ogromnie się cieszę, że uczę go dobrych nawyków.

Od producenta:
Curaprox CTC 203 dwie skrobaczki do języka
Komplet zawiera dwie skrobaczki do języka:
- mniejsza z ząbkowatą końcówką
- większa dwurzędowa płaską
Skrobaczka służy do oczyszczania języka ze śluzu zawierającego bakterie. Język czyścimy po szczotkowaniu zębów, tuż przed płukaniem jamy ustnej płukanką. Oczyszczanie języka  to także profilaktyka przeciwinfekcyjna dla całego organizmu, a także duży komfort, który przejawia się poprawą naszego powonienia.
Więcej: http://www.indent.pl/produkt_wybrany.php?id=93&kat=10


Firma INDENT jako generalny dystrybutor produktów CURAPROX w Polsce zajmuje się profesjonalną profilaktyką stomatologiczną. Uczestniczy w targach i sympozjach stomatologicznych na terenie całej Polski. Prowadzi szkolenia z zakresu profilaktyki stomatologicznej wśród lekarzy, higienistek i studentów akademii medycznych. Wprowadza na polski rynek szereg nowoczesnych produktów przeznaczonych do profesjonalnej higieny jamy ustnej. Podstawą nowego spojrzenia na profilaktykę jest odpowiedni dobór szczoteczek oraz prawidłowa technika mycia zębów.
Polecam strony: http://www.indent.pl/A jak Wy dbacie o higienę jamy ustnej?
A może znacie już markę Curaprox?
Zapraszam do dyskusji…


73 komentarze:

 1. dbam dbam i to obowiązkowo, ale z tą firmą jeszcze się nie spotkałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, ta szczoteczka jednowiązkowa to chyba coś idealnego dla mnie, bo parę dni temu założyłam stały aparat i jakbym się nie namachała klasyczną szczotką Oral B to wydaje mi się, że można lepiej... Pisałam parę tyg. temu maila do Cuparox, gdzie ich szczoteczki kupię stacjonarnie w Toruniu, ale niestety nikt mi nie odpisał, a DOZie była na stanie bodajże tylko jedna pasta. No nic, może gdzieś upoluję;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że mają sklep internetowy i właśnie po większych aptekach produkty są dostępne, ale dokładnie nie umiem powiedzieć.
   Może prędzej telefonicznie się skontaktować?

   Usuń
 3. chyba pokazałaś mi produkty które są mi potrzebne, mam częsty problem z dziąsłami i kamieniem, niestety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jak ja. Jak zaczęło się w ciąży, tak do tej pory ciągle coś :(

   Usuń
  2. słyszałam, że podczas ciąży zęby są osłabione, muszę teraz naprawić wszelkie ubytki żeby potem mniej się martwić

   Martuś, w ten szary dzień pragnę zaprosić Cię do mojej jesiennej zabawy

   Usuń
  3. tak już zerkam, od rana dopiero usiadłam spokojnie...

   Usuń
 4. Szkoda , że nie odkryłam tej firmy , gdy nosiłam aparat na zęby !:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się cieszę, że poznałam, mają niesamowite produkty, które polecam każdemu!

   Usuń
 5. Z firmą Curaprox się jeszcze nie spotkałam, ale przeczytałam Twój post z ogromnym zaciekawieniem, ponieważ dbanie o higienę jamy ustnej jest dla mnie bardzo ważnym elementem codziennej higieny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie, sama jestem tego samego zdania i uczę dobrych zachowań własnego syna.

   Usuń
 6. o rety. poczułam się jak ostatnia "niechlujka" :P, ale chyba u większości z nas zwykła szczoteczka plus pasta to wszystko co używa się do pielęgnacji zębów i jamy ustnej. no pomijając jakieś płyny do płukania, czy nici dentystyczne.
  nigdy nie używałam ani jednowiązkowych szczoteczek, a o szczoteczkach międzyzębowych czy o skrobaczkach do języka to nawet nie słyszałam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzisz, teraz już wiesz i możesz próbować sięgnąć po coś dodatkowo. Znajdziesz wiele ciekawych produktów na stronie dystrybutora :)

   Usuń
  2. na pewno zerknę:)

   Usuń
 7. Istnieje możliwość zakupienia produktów bezpośrednio w Indencie-u bezpośredniego dystrybutora produktów CURAPROX, wszystkie danę są na stronie internetowej www.curaprox.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo się cieszę, że przeczytałam Twój post. Wiele cennych i ciekawych informacji. O firmie nigdy nie słyszałam, a mam wielki problem z dziąsłami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam zatem pooglądać ofertę - moim zdaniem naprawdę warto...
   I dziękuję :)

   Usuń
 9. Muszę się rozejrzeć za tą szczoteczką jednowiązkową, to na pewno bardzo praktyczna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie fajna, dla mnie na początku była dziwaczna, ale teraz nie umiałabym bez niej czuć się dobrze :)

   Usuń
 10. uwazaj z tym czyszczeniem jezyka:) moja kolezanka pracuje w ratownictwie medycznym i kilkanascie osob juz musieli ratowac od zadlawienia sie tym wlasnie wynalazkiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic mnie nie zdziwi. Moja siostra potrafiła połknąć łyżkę. Dużą stołową...

   Usuń
 11. Zaciekawiłaś mnie, dużo ciekawych rzeczy, o których można nie wiedzieć, poczytam i powiem reszcie rodziny o tym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie, sama byłam pod wrażeniem ilości różnych szczoteczek :)

   Usuń
 12. Nie znam, a nawet nie pomyślałabym o zakupie pasty w gabinecie ;D

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawiła mnie ta szczoteczka jednowiązkowa:) A skrobaczki do języka wyglądają bardzo zabawnie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie produkty są bardzo ładne, kolorowe, wpadają w oko :)

   Usuń
 14. Cudownie te zdjęcia Ci wyszły :) Jak na tafli wody.

  Szczoteczkę mam swoją ulubioną (elektryczną) i raczej jej nie zmienię, ale za to pasta mnie bardzo zainteresowała. Żałuje tylko, że co fajniejsze pasty są bardzo trudnodostępne, z braku czasu na codzień używam Elmexa (wydaje mi się najlepsza z tych popularnych).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz kupić na stronie producenta, cena to ok. 18,00 zł. Sama jestem zachwycona zwłaszcza tym brakiem szczypania i podrażnienia :)

   Usuń
 15. Bardzo mnie zaciekawiłaś i myślę , że skoro polecasz te produkty , to może warto wypróbować ! ;)

  dziękuję za odwiedziny , obserwuję i zapraszam do mnie ponownie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. pierwszy raz słyszę o tym produkcie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ciekawy post. Tak rzadko czyta się o zębach.

  No i wiem, że to zboczenie ;-) ale jak zrobiłaś te zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem za mało się mówi na ten temat :)
   Pewnych tajemnic zdjęć wolałabym nie zdradzać, ale to nie jest przeróbka :)

   Usuń
 18. Ciekawe, ciekawe! Pastę i szczoteczki jak najbardziej bym poznała, skrobaczki nie, wolę czyścić język główką szczoteczki z wypustkami do tego celu stworzonymi :)
  Martusiu, zapraszam na rozdanko do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie skrobaczki syn z uwielbieniem stosuje, czym doprowadza mnie do śmiechu. Woli niż ząbki :)
   Dziękuję za przypomnienie, zapomniałam na śmierć - chyba muszę coś zacząć łykać, bo coraz częściej jestem na tym przyłapywana...

   Usuń
 19. Bardzo przydatny wpis, dużo się nauczyłam :)
  Teraz akurat, gdy jestem na etapie problemów z ząbkami, każda informacja jest na miarę złota ;]
  Moją najulubieńszą pastą jest Blend-a-med Complete 7, a przetestowałam dużo past. W gabinecie co prawda nigdy nie kupiłam, ale wiem teraz, że warto szukać i pytać. Co do szczoteczki to jestem na etapie bardzo częstego zmieniania bo po każdym zabiegu muszę wymienić na nową, tutaj u Ciebie widze, że powinnam jeszcze pomyśleć o "dodatkowych" szczoteczkach :)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesamowite są właśnie te dodatkowe, sama byłam ogromnie zaskoczona, ale teraz strasznie sobie chwalę. Naprawdę warto poczytać i poszukać, czasami nie wiemy, co tracimy :)

   Usuń
 20. Oj tak, dbanie o zęby to podstawowa sprawa, ale przyznaję, że skrobaczki do języka w takiej formie wcześniej nie spotkałam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi hi hi, skrobaczki ukochał sobie mój syn. I twierdzi, że woli tysiąc razy tak czyścić niż zębową szczoteczką :)

   Usuń
 21. Z tą firmą akurat się nigdy nie spotkałam, ale ciekawa uwagi.
  Nigdy też nie używałam żadnej innej szczoteczki poza normalną- średnio miękką. Oprócz tego stosuje płukankę i pastę raczej firmy dostępnym od eki tj w supermarketach niestety:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może warto coś zmienić? Wybór jest ogromny, nie tylko w drogeriach...

   Usuń
 22. nie poznałam się jeszcze z tą firmą, ale trzeba zainwestować w coś porządnego ;)
  zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Skrobaczki - zabawnie to wygląda :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi hi hi - widzę że się najbardziej podobają :)

   Usuń
 24. pierwszy raz słyszę o tej firmie, ale bardzo mnie zaciekawiłaś :) mogę się pochwalić, że miałam podobny gadżet do czyszczenia języka i byłam mega zadowolona z efektów - polecam szczególnie dla smakoszy kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 25. bardzo Ci dziękuję za ten post! mam aparat, a ta jednowiązkowa dla aparatek jest wręcz stworzona :) będę szukać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie dane są na stronie internetowej www.curaprox.pl lub www.indent.pl :)
   Pozdrawiam...

   Usuń
 26. Kochana ;) polecam tą stronkę: http://zalukaj.tv/kategoria-serialu/1059,1/pamietniki_wampirow_vampire_diaries_sezon_4/

  przydatna notka, wezmę ją pod uwagę przy wybieraniu kolejnej pasty ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie i smutki idą spać a ja oglądam :)

   Usuń
 27. Marta, jak tylko zaczynam myśleć o zębach, to od razu zaczynają mnie boleć...;) Ciekawa propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 28. O tej marce nigdy nie słyszałam, a obecnie to chyba jak większość osób - sklepowe, drogeryjne produkty ogólnodostępne ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Bardzo ciekawy post , przeczytałam wszystko i przekonałaś mnie - na pewno spróbuję !

  OdpowiedzUsuń
 30. Te niektóre szczoteczki bardzo mnie przeraziły :P Nienawidzę dentysty !! :P

  OdpowiedzUsuń
 31. ciekawa ta skrobaczka, ja język czyszczę szczoteczką, ale też nie regularnie niestety, bo od razu mam odruch wymiotny :P

  OdpowiedzUsuń
 32. Z tą firmą jeszcze się nie spotkałam, ale wypróbuję!
  Zdjęcia w takiej scenerii baaardzo zachęcają :D

  OdpowiedzUsuń
 33. Ja od kilku lat stosuję pasty Vademecum i od dłuższego czasu przy każdej kontroli dentystycznej wychodzę z gabinetu po kilku minutach, gdyż pani doktor nie ma co robić ;)

  OdpowiedzUsuń
 34. ja muszę korzystać ze szczoteczek międzyzębowych..:) oj warto dbać o ząbki:))

  OdpowiedzUsuń
 35. Temat dość dawno odświeżany ale może komuś pomoże :) ja kupuję te szczoteczki w sklepie internetowym HAS-MED. Mają duży wybór i bardzo dobrą cenę. Urzekli mnie jednak najbardziej bardzo szybką wysyłką. Złozyłem zamówienie rano a następnego dnia miałem towar.

  OdpowiedzUsuń
 36. I've heard good things about this curaprox product! Going on my wish ♥ list now.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję! Każda opinia jest dla mnie cenna.
Staram się odpowiadać na każdy komentarz i jednocześnie zaglądać do osób piszących.

Komentarze naruszające zasady dobrego wychowania, netykiety, przepisy prawa lub powszechnie uznane za obraźliwe będą usuwane.